Okolí Sušice

Sušice byla pravděpodobně založena v 11. století. O její historii se můžete více dozvědět v Muzeu Šumavy, kde můžete také mj. vidět výstavu týkající se výroby sirek na Sušicku a sklářského průmyslu na Šumavě. K vidění je zde i velký mechanický betlém. Muzeum se nachází na náměstí, kde je postavena jedna z největších radnic v republice.

Při procházce po Sušici si můžete prohlédnou i další historické památky - kostel sv. Václava, kostel Panny Marie, klášter sv. Felixe, kapli Anděl Strážce či pietně opravený židovský hřbitov.

Další zajímavosti v okolí Rozhledna Svatobor, Hrad Rabí, Hrad Kašperk, Hrad Velhartice a Horská synagoga Hartmanice.

O kulturním dění v Sušici informují stránky Městského kulturního střediska. Tipy na výlety do okolí a další informace Vám poskytne Městské informační středisko.

Zábava a akce, na kterých byste neměli chybět:

Slet Ježibab

Pořádá Gymnázium Sušice; vždy 30. dubna se setkají ježibaby všech velikostí a věkových kategorií. Po upálení čarodějnice pokračuje zábava na ostrově Santos.

Majáles

Tradiční studentský svátek. Taktéž pořádaný Gymnáziem Sušice.

Sušické slavnosti

Několikadenní celoměstská kulturní akce k zahájení turistické sezóny se koná pravidelně v květnu. Hlavní program (přehlídka zájmové umělecké činnosti dětí i dospělých, vystoupení hudebních a tanečnícjph skupin, soubory ze zahraničí, ohňostroj, ohňová šou, vystoupení známé osobnosti, atd.) probíhá na náměstí a v lesoparku Luh na Fufernách, doprovodné akce (Běh Terryho Foxe, Pohádkový les, výstup na Svatobor).

Šumava Rocks

V polovině července na ostrově Santos. Dnes již neodmyslitelně patří mezi nejvýznamnější kulturní akce pořádané v rámci regionu.

Náměstí Svobody 167

Sušice 342 01

+420 608 844 105

+420 607 951 975

mcvitek@seznam.cz

Apartmán 1 . . . . . . . . . . . . . 340 Kč/os. noc

Apartmán 2 . . . . . . . . . . . . . 340 Kč/os. noc

Apartmán 3 . . . . . . . . . . . . . 340 Kč/os. noc

Více informací o cenách naleznete v Ceníku ubytování.

Ubytování se nachází na historickém náměstí města Sušice, Šumava, v 1.patře domu s výhledem na centrum města a na řeku Otavu, přinášející do Sušice kus pohoří Šumava.

Celková kapacita našeho ubytování na Šumavě je 12 osob.